شنبه, 20 آذر 1395 ساعت 12:49

دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران با حضور 64 شرکت خارجی

معدن سبز: به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران امروز ساعت 9 افتتاح شود و 64 شرکت از 17 کشور جهان در دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران حضور پیدا کردند. که از این تعداد میتوان به شرکت های از جمله اس ام اس گروپ (آلمان)، جِی اس سی اگزیار (روسیه)،‌ اِن آر جی (استرالیا)، میگا (استرالیا) و اتوتک (فنلاند) اشاره داشت.
در روز نخست، این اجلاس حدود 15 نفر از مسئولان اقتصادی و فعالان بخش معدن و صنایع معدنی سخنرانی خواهند کرد. همچنین در اجلاس یاد شده، تشکل ها و انجمن های صنفی و تخصصی معدن و صنایع معدنی، مدیران عامل معادن و کارخانجات صنایع معدنی، شرکت های اکتشافی، استخراجی و فرآوری مواد معدنی، شرکت های صنایع معدنی فلزی و غیر فلزی، تولیدکنندگان و فروشندگان تجهیزات و ماشین آلات معدنی و صنایع معدنی، مهندسان معدن و صنایع معدنی، مهندسان مشاور، شرکت های تجاری و بازرگانی، سرمایه گذاران، بانک ها، بورس، بیمه و کارگزاران بورس، شرکت های حقوقی و خدمات مشاوره ای، ارائه دهندگان خدمات فناوری های معدنی، زمین شناسان، نقشه برداران زمین شناسی، تحلیل گران، مراکز پژوهشی صنایع معدنی و سایر صنایع مرتبط، تامین کنندگان مواد اولیه، کمکی، واسطه ای و مصرفی بخش معدن و صنایع معدنی، خدمات معادن زیرزمینی و مؤسسات آموزشی حضور پیدا می کنند. همزمان با گشایش این اجلاس، در نمایشگاه جانبی آن، شرکت ها و سازندگان داخلی و خارجی، محصولات خود را به معرض نمایش می گذارند. دومین اجلاس معدن و صنایع معدنی ایران طی امروز و فردا (20 و 21 آذر ماه) در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.
به گزارش سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ سخنرانان کلیدی این اجلاس در بخش ایران شامل؛ وزرای صنعت معدن و تجارت، اقتصاد و امور دارایی، رییس هیات عامل ایمیدرو و همچنین رییس کل بانک مرکزی ایران و دو تن از معاونان وزرای راه و شهرسازی (محمد حمید نژاد مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی) و نفت (حمید رضا عراقی مدیر عامل شرکت ملی گاز) هستند. در بخش خارجی نیز مدیران عامل شرکت های اس ام اس گروپ آلمان (بورکهارد دامِن) و جِی اس سی اگزیار روسیه (الکسی تیوپانوف)، معاون شرکت اتوتِک فنلاند (کاله هارکی) و مدیر ارشد سازمان معادن و نفت استرالیای غربی (خانم مارنی لِی بورن) به عنوان سخنران کلیدی حضور دارند. علاوه بر مدیران عالی فوق، 22 تن از مدیران ایرانی و خارجی از جمله مدیران برنامه ریزی و نظارت راهبردی ایمیدرو، اکتشاف،‌ اقتصادی، زیرساخت،‌ آموزش و پژوهش، سرپرست مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی از ایمیدرو و عضو هیات عامل ایمیدرو (مسعود ابکا) و تعدادی از مدیران شرکت های خصوصی داخلی و خارجی از جمله رییس خانه معدن، انجمن سنگ آهن ایران، گلوبال ریسورس کانادا، سازمان مواد پیشرفته ژاپن، اِی تی سی ویلیامز استرالیا، میگا از بانک جهانی و... مطالب خود را در قالب سخنرانی ارایه می کنند. در این اجلاس دو روزه همچنین جمعی از مدیران و کارشناسان شرکت های داخلی و خارجی نیز حضور دارند. در حاشیه این اجلاس نیز، نمایشگاهی در حوزه معدن و صنایع معدنی برپا می شود.